Gaviria, Conti, Ulissi w składzie UAE Team Emirates na Tour de Pologne

UAE Team Emirates to jedna z 18 drużyn UCI World Teams, które wystartują w 76. Tour de Pologne UCI World Tour. We wstępnym składzie ekipy znalazł się Fernando Gaviria, którego doskonale pamiętają polscy kibice. W 2016 roku Kolumbijczyk wygrał dwa etapy Tour de Pologne – w Katowicach i Rzeszowie. Na Tour de Pologne pojawi się także Włoch Valerio Conti, który w tym roku przez sześć dni jechał w różowej koszulce lidera Giro d’Italia. Na liście są także Diego Ulissi, Simone Consonni, Manuele Mori, Simone Petilli i Edward Ravasi.

– Tour de Pologne zawsze był bardzo interesującym wyścigiem dla naszego zespołu. To ważny moment w kalendarzu, który rozpoczyna drugą część sezonu. Wybierając siedmiu zawodników, którzy wystartują w wyścigu zawsze staramy się znaleźć równowagę między sprinterami i góralami. Chcemy jak najlepiej dobrać skład na konkretną trasę. Fernando Gaviria, Valerio Conti, Diego Ulissi to znakomici kolarze, którzy pokazali się z dobrej strony na polskich drogach. To dowód na to, że wystawiamy mocny skład i liczymy na dobrą postawę podczas Tour de Pologne – powiedział Dyrektor Sportowy UAE Team Emirates Marco Marzano.

90th Tour de Pologne 2018 – 7th stage Bukowina Resort – Bukowina Tatrzanska 136 km – 10/08/2018 – Valerio Conti (ITA – UAE Team Emirates) – photo Ilario Biondi/BettiniPhoto©2018

UAE Team Emirates to drużyna najwyższej klasy z zawodnikami, którzy zawsze potrafią wyróżnić się na wyścigach, w których uczestniczą. Dobrze pamiętam zwycięstwa Fernando Gavirii w 2016 roku, które rozpoczęły jego karierę jako jednego z najlepszych sprinterów na świecie. Tour de Pologne to wyścig, który otwiera drzwi do kariery nowym gwiazdom i pozwala im zaistnieć na międzynarodowej arenie. Także Valerio Conti, który jechał w koszulce lidera na Giro d’Italia i Diego Ulissi to zawodnicy z fantastycznym talentem, którzy doskonale pasują do trasy Tour de Pologne. Dodatkową satysfakcję sprawia mi fakt, iż kolarze UAE Team Emirates startują na rowerach mojego wielkiego przyjaciela Ernesto Colnago – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

90th Tour de Pologne 2018 – Team Presentation – 03/08/2018 – – photo Ilario Biondi/ATCommunication

76. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 3 sierpnia w Krakowie i zakończy 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dodaj komentarz