Cezary Zamana zaprasza pod Babią Górę

U stóp Królowej Beskidów odbędzie się pierwsza edycja rowerowych zawodów Gwiazda Południa. Maraton odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 3 lipca. na terenie gmin Stryszawa, Maków Podhalański oraz Zawoja.

Wyścig, który rozegrany będzie w cieniu Babiej Góry swój rodowód wywodzi z Mazovia MTB.

– Po sukcesie ostatniej edycji, zorganizowanej po raz pierwszy w górzystej Łopusznej w gminie Nowy Targ, w 2016 roku wracamy na południe Polski, tym razem w okolice Babiej Góry” – wyjaśnia Cezary Zamana, pomysłodawca wyścigu. – We współpracy z lokalnymi samorządami, rowerowymi społecznościami oraz najlepszą polską grupą JBG2 przygotowujemy naprawdę ciekawe, a co ważne – zróżnicowane trasy, które pozwolą sprawdzić swe umiejętności zarówno zawodowcom, jak i tym, którzy jeżdżą głównie dla własnej satysfakcji.

Zmagania zawodników do łatwych nie będą należały. Jak zapewniają organizatorzy, każdego dnia wyścigu czekać będą na nich wjazdy na ponad 1000 m n.p.m. Suma przewyższeń przez cztery dni to ponad 7 000 metrów. Przygotowano przystępniejsze, bezpieczniejsze trasy o krótszym dystansie. O tym, w której grupie warto się ścigać, zadecyduje prolog.

Więcej szczegółów oraz zapisy na stronie: www.gory.zamanagroup.pl. Na zawody Gwiazda Południa zapisała się już ponad setka kolarzy.

HARMONOGRAM STARTÓW
Etap I – 30.06 – STRYSZAWA – prolog
Etap II – 01.07 – STRYSZAWA
Etap III – 02.07 – MAKÓW PODHALAŃSKI
Etap IV – 03.07 – ZAWOJA

Dodaj komentarz