CCC Sprandi Polkowice na mistrzostwa świata w katarskim Doha

Po raz czwarty w historii zespołu, CCC Sprandi Polkowice wystartuje w mistrzostwach świata w jeździe drużynowej na czas. Dodatkowo trzech „pomarańczowych” reprezentować będzie Polskę w wyścig ze startu wspólnego.

W katarskim Doha, w drużynówce pojedzie sześcioosobowy skład. Znaleźli się w nim Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Nikolay Mihaylov, Branislau Samoilau, Maciej Paterski i Łukasz Owsian. Największe doświadczenie w tej konkurencji ma w światowym czempionacie Mihaylov. Bułgar wystartował we wszystkich trzech edycjach, w których jechała polkowicka ekipa. Najlepszy dotychczasowy wynik grupy to 18.miejsce w 2014 roku w Ponferradzie.

W tym sezonie „pomarańczowi” trzykrotnie startowali w wyścigu drużynowym na czas w imprezie UCI. Dwukrotnie kończyli zmagania na podium, zajmując 2. lokatę w Czech Cycling Tour, 3. w Tour of Croatia, a także 16. w Tirreno-Adriatico. We wszystkich trzech czasówkach uczestniczył De la Parte, a Grossschartner za każdym razem gdy startował, kończył w pierwszej „3” (Czechy, Chorwacja). Dwa razy w zespołowej walce z czasem brał udział też Owsian i Mihaylov, a raz Paterski i Samoilau.

W Katarze na kolarzy czeka 40-kilometrowa trasa, o płaskim profilu. Tym co wybijać zawodników z rytmu będzie bardzo kręty początek i techniczny koniec zmagań oraz możliwy silny boczny wiatr. Meta zmagań usytuowana będzie na sztucznej wyspie, na tzw. Perle.

Maciej Paterski i Łukasz Owsian staną również do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego elity (16 października). Ma on liczyć 257,5 kilometra (choć możliwe jest skrócenie w przypadku ekstremalnie wysokich temperatur), z czego końcowe 107 kilometrów to siedem 15,2-kilometrowych rund po „Perle”. Również w tym przypadku profil jest płaski i wiatr może odegrać istotną rolę.

Na starcie wyścigu orlików (13 października) stanie Alan Banaszek. Zasygnalizował on wysoką dyspozycję w ostatnim wyścigu HC, Sparkassen Münsterland Giro, w którym zajął wysokie 6.miejsce, przyjeżdżając na metę w wyselekcjonowanej grupie. Kolarze z kategorii U23 ścigać się będą wyłącznie na sztucznej wyspie, pokonując na niej 166 kilometrów.

Skład CCC Sprandi Polkowice na mistrzostwa świata w jeździe drużynowej na czas (9 października): Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Nikolay Mihaylov, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Łukasz Owsian

Wyścig ze startu wspólnego U23 (Reprezentacja Polski, 13 października): Alan Banaszek

Wyścig ze startu wspólnego elity (Reprezentacja Polski, 16 października): Maciej Paterski, Łukasz Owsian

Dodaj komentarz