CCC Sprandi Polkowice na hiszpańską inaugurację sezonu

Część drużyny CCC Sprandi Polkowice zainauguruje sezon 2016 wyścigiem Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 lutego, 2.1). W etapówce wystartuje 7-osobowy zespół, a w nim dwóch kolarzy, którzy zadebiutują w „pomarańczowych” barwach.

W hiszpańskim wyścigu nie zabraknie ciężkich, górzystych odcinków, więc zabieramy tam bardzo dobrych górali, takich jak Sylwester Szmyd oraz debiutujących w naszej ekipie Victora de la Parte i Felixa Großschartnera. Sezon zainauguruje tam również Maciej Paterski, który będzie szukał swoich szans w odjazdach, w pagórkowatym terenie. W przypadku sprintu z większej grupy o dobre miejsce powalczy szybki Bartłomiej Matysiak wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Wyścig wokół Walencji będzie dla całej siódemki pierwszym startem w sezonie, a wiele ekip już w styczniu rozpoczęło ściganie i zdołało złapać rytm wyścigowy. W związku z tym „nogi” mogą się tam nie kręcić, tak jakbyśmy chcieli, ale z każdym kolejnym startem dyspozycja powinna rosnąć dodaje.

Volta a la Comunitat Valenciana wraca do światowego kalendarza, po 8 latach przerwy. 5-dniowa impreza rozpocznie się od 16-kilometrowej jazdy indywidualnej, w której dobrą pozycję przed wjazdem w góry będą chcieli wywalczyć dobrzy czasowcy, De la Parte i Nikolay Mihaylov. Po niej rozegrany zostanie teoretycznie najcięższy etap, z metą na podjeździe 1.kategorii do Fredes.

Sporo zamieszania w klasyfikacji generalnej może wywołać przedostatni odcinek. Meta znajduje się tam na zjeździe, a szczyt ostatniego wzniesienia usytuowany jest zaledwie kilka kilometrów przed „kreską”. Zmagania sfinalizuje etap wokół Walencji, który najprawdopodobniej nie wniesie większych zmian w generalce.

Program Volta a la Comunitat Valenciana (3-7.02)

Etap 1 (ITT) – Benicàssim › Oropesa del Mar – 16,25km
Etap 2 – Castellon › Fredes – 163,3km
Etap 3 – Sagunto › Alzira – 173,5km
Etap 4 – Orihuela › Xorret del Catí – 141,3km
Etap 5 – Valencia › Valencia – 120,6km

Po zakończeniu tej etapówki zmodyfikowany skład weźmie udział w kolejnych trzech hiszpańskich wyścigach – Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (13 lutego, 1.1), Clasica de Almeria (14 lutego, 1.1) i Ruta del Sol (17-22 lutego, 2.1).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 lutego, 2.1): Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Felix Großschartner, Victor de la Parte, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Leszek Pluciński.

Dodaj komentarz