Bezpiecznie na Bemowie, czyli II edycja pikniku „Rowerowo przez Bemowo” 

Już 18 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00 w Centrum Handlowym Galeria Bemowo odbędzie się II edycja pikniku „Rowerowo przez Bemowo”. Znakowanie rowerów, darmowy serwis rowerowy oraz miasteczko ruchu drogowego – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają w tym dniu na odwiedzających Centrum. Zwieńczeniem całodniowego wydarzenia będzie kino plenerowe – zupełnie za darmo.

Tegoroczna edycja pikniku organizowana jest przy współpracy Automobilklubu oraz burmistrza dzielnicy Bemowo. „Bezpiecznie na Bemowie” to nazwa eventu, który dzieje się w jednym czasie, ale w dwóch różnych miejscach: w Galerii Bemowo oraz na terenie Automobilklubu. W Centrum Handlowym wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Rowerowo przez Bemowo”. Jest to impreza o charakterze CSR mająca trzy cele: edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa drogowego, kształtowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców Bemowa oraz promowanie zalet ekologicznego środka transportu, jakim jest rower.

fot. Galeria-Bemowo

W tym dniu każdy rowerzysta, który na piknik przyjedzie na „dwóch kółkach”, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych usług serwisu rowerowego. Dodatkowo w godzinach od 14:30 do 17:00 policjanci z Komisariatu Policji na Bemowie oznakują rowery. Aby zabezpieczyć jednoślady przez kradzieżą, należy okazać dowód zakupu oraz dokument potwierdzający tożsamość. Dorośli wezmą także udział w konkursie, w którym nagrodą główną będzie rower miejski.

Nie zabraknie również atrakcji dedykowanych małym gościom Galerii Bemowo. W strefie dziecka najmłodsi spróbują swoich sił w miasteczku ruchu drogowego, gdzie pod okiem Strażników Miejskich poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Maluchy zagrają również w tenisa, wezmą udział w rywalizacjach sportowych oraz pomalują buzie. Szczególnie ciekawie zapowiada się pokaz ogromnych baniek mydlanych, kreatywne warsztaty oraz bliskie spotkanie z maskotkami Serce i Rozum.

Podczas eventu na scenie zaprezentują się również kluby sportowe, a na boisku do siatkówki zostanie rozegrany mecz ogromną dmuchaną piłką. W tym czasie opiekunowie będą mogli spędzić wolny czas wypoczywając na leżakach w strefie chillout.

O godzinie 21:00 goście Galerii Bemowo będą mogli zasiąść przed ekranem i w iście plenerowej scenerii obejrzeć bezpłatnie: „Marsjanin” oraz „Alicja po drugiej stronie lustra”filmy zaproponowane przez Klientów Centrum. Na seans zaproszeni są zarówno dzieci, jak i dorośli.

II edycja pikniku „ROWEROWO PRZEZ BEMOWO” odbędzie się 18 czerwca w godzinach od 11:00 do 18:00 na terenie Centrum Handlowego Galeria Bemowo, a kino plenerowe wystartuje o 21:00.

Więcej informacji na www.galeria-bemowo.pl

Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz