Bartłomiej Matysiak dołącza do Team Hurom

Jednym z ostatnich ruchów transferowych zespołu Hurom okazało się pozyskanie Bartłomieja Matysiaka, jednego z najbardziej doświadczonych kolarzy polskiego peletonu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właściciela Team Hurom, Marcina Peca, budowania składu na nadchodzący sezon nie zostało jeszcze zakończone. Do tej pory znanych było siedmiu zawodników, którzy na początku lutego uczestniczyli w pierwszym zgrupowaniu drużyny w Hiszpanii. Teraz do zgranej już ekipy dołączył nowy członek – Bartłomiej Matysiak. 32-letni kolarz będzie, przynajmniej na obecną chwilę, najstarszym i bez wątpienia najbardziej doświadczonym kolarzem zespołu z Rybnika. Ostatnie 8 lat Matysiak spędził w prokotynentalnym zespole CCC Polkowice, mając możliwość ścigania się w wielu zagranicznych wyścigach rozgrywanych na najwyższym, sportowym poziomie. Wymienić tu można choćby klasyki typu Mediolan – Sanremo, Gandawa – Wevelgem czy Amstel Gold Race, jak również takie etapówki jak Giro d’Italia, Tour of Austria czy Tour de Pologne.

Zmiana ekipy, to zawsze poważny krok. Jednak  jestem przekonany, ze ta zmiana wpłynie na mnie pozytywniezaznaczył na samym wstępie Matysiak.Ostatnie lata spędzone w CCC obfitowały dla mnie w wiele cennych doświadczeń, dostałem możliwość rozwoju na wysokim poziomie i startów w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie, za co serdecznie dziękuję całej poprzedniej ekipie. Teraz pora na kolejne wyzwania z Team Hurom. To profesjonalnie zorganizowana ekipa, a skład pozwala na stawianie sobie ambitnych celów. Cieszę się i doceniam, że Dyrektor Sportowy Andrzej Sypytkowski uznał, że moje możliwości i Jego strategia idą w parze.

Po swoje największe sukcesy Bartek Matysiak sięgnął jednak nie za granicą, a na rodzimym gruncie. Wychowanek Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego jeszcze przed przejściem na zawodostwo dobrze spisywał się na torze, zdobywając medale na krajowych mistrzostwach. Po większe łupy sięgał już jednak na szosie. Wymienić można to odniesione w 2006 roku zwycięstwo w wyścigu Bałtyk-Karkonosze, czy trzykrotny triumf w jednodniowym wyścigu klasycznym o Puchar Ministra Obrony Narodowej (2008, 2010, 2013). Najlepszy okazał się również w 2014 roku w Sobótce, sięgając tam po tytuł mistrza Polski w wyścigu wspólnym elity.

Ostatnie sezony nie były jednak dla „Matysa” już tak owocne, jak wierzy, że zmiana otoczenia dobrze na niego wpłynie. – Jestem zmotywowany, mam wyznaczone cele na ten sezon i wiem, że jestem w stanie je zrealizować. Chcę wejść w sezon później niż poprzednio. Na pewno najważniejszym z nich jest skuteczny start w mistrzostwach Polski.

Z jednej strony w Team Hurom Matysiakowi nie będzie brakować jazdy na własne konto, z drugiej zaś będzie mógł wspierać swoich kolegów w wyścigach, w których to inni pełnić będą role liderów. – Przy tak świetnym składzie, na pewno będzie dużo okazji, aby pomóc kolegom i wspólnie pracować na sukces drużyny. Jestem przekonany, że Państwo Pecowie, właściciele Firmy Hurom i wielcy pasjonaci sportu i kolarstwa, nie zawiodą się na naszej postawie w tym sezonie – skomentował Matysiak.

Długo zastanawialiśmy się, kogo jeszcze zaprosić do naszego zespołu. Na zgrupowaniu w Calpe udało się wytworzyć nam w zespole wspaniałą atmosferę i chcieliśmy, by nowi zawodnicy czuli się w nim tak samo dobrzepowiedział dyrektor sportowy Team Hurom Andrzej Sypytkowski.Bartek Matysiak jest znakomitym kolarzem z bogatym bagażem doświadczeń zebranym na najważniejszych, światowych trasach. Jego wiedza będzie dla nas bezcenna i cieszymy się, że młodsi zawodnicy będą mogli się od niego uczyć.

Transfer Bartłomieja Matysiaka nie zamyka jeszcze składu ekipy Hurom na jej pierwszy sezon w zawodowym peletonie. Podczas gdy kierownictwo zespołu szuka „ostatniego ogniwa”, reszta kolarzy przygotowuje się na pierwsze w tym roku starty. Już 1 marca staną oni na starcie chorwackiego klasyku Trofej Umag (UCI 1.1).

Dodaj komentarz