Akcja charytatywna „Po marzenia na Hel”

4 studentów Szkoły Głównej Pożarniczej w Warszawie zorganizowało akcję charytatywną „Po marzenia na Hel”, chcąc w ten sposób pomóc Klaudii, która dzięki temu będzie mogła normalnie żyć. Strażacy przejadą na rowerach trasę od Rys aż po Hel. W tym czasie będą zbierać pieniądze, które pomogą Klaudii odzyskać wzrok.

Organizatorem akcji jest czterech studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie – Jakub Socha, Dawid Nowak, Arkadiusz Ignatiuk  i Tomasz Kafel. Pragną pomóc Klaudii i zdobyć 500 tysięcy złotych na kosztowną operację przeszczepu komórek macierzystych. Dzięki takiej operacji Klaudia będzie mogła odzyskać wzrok. Trasa, którą strażacy pokonają prowadzi od Rys aż po Hel, przez miasta takie jak: Nowy Targ, Oświęcim, Częstochowa, Łódź, Włocławek, Bydgoszcz, Grudziądz i Gdańsk.

Kilka informacji o Klaudii

Klaudia ma 14 lat, urodziła się w 6-tym miesiącu ciąży ważąc 950 gramów, z powodu wcześniactwa miała na początku wiele problemów, z których w większości udało jej się wyleczyć. Jednak największym z nich jest bardzo słabe widzenie spowodowane retinopatią wcześniaczą. Klaudia pisze i czyta Alfabetem Braille’a.

W lutym 2013 roku, udało jej się wyjechać do Indii na leczenie komórkami macierzystymi, po tym wyjeździe jest mała poprawa na bliskie widzenie. Taki wyjazd to koszt ok. 140 000 PLN. W celu lepszego efektu, Klaudia potrzebuje jeszcze dwóch lub trzech takich wyjazdów. Stąd naszym celem jest zebranie ok. 500 000 PLN. Także codzienna rehabilitacja jest bardzo kosztowna, jej rodzice z własnych środków nie są w stanie opłacić leczenia Klaudii.

Klaudia oprócz wzroku rozwija się prawidłowo, uczy się bardzo dobrze, ma świetną pamięć, bardzo ładnie śpiewa, często występuje na koncertach, do szczęścia brakuje jej jednak lepszego wzroku.

Jak pomóc?

Pierwszym sposobem jest wpłacenie pieniędzy na konto Fundacji Złotowianka:

Dane do przelewu:
Numer konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Nazwa odbiorcy: Fundacja Słoneczko
Adres: 77-400 Złotów, Stawnica 33A
z dopiskiem: 76/K Klaudia Kwiecińska

Możesz również pomóc biorąc udział w aukcjach charytatywnych na Allegro oraz przekazując przedmioty na licytacje, z których wszystkie zebrane pieniądze wpływają bezpośrednio na konto Klaudii.

Wystarczy również polubienie i udostępnienie strony www.pomarzenianahel.pl oraz Fanpagu

Dodaj komentarz