ActiveJet Team na starcie Tour of Croatia

21 kwietnia rozpocznie się wyścig Dookoła Chorwacji, który zadebiutuje w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej z kategorią 2.1. Organizatorzy zapowiadają występ 8 ekip World Touru, a na starcie nie zabraknie także ActiveJet Team. 

– To duże wyróżnienie dla naszej ekipy. Organizatorzy powiesili sobie wysoko poprzeczkę, gdyż chcą być konkurencją dla odbywającego się w podobnym terminie Giro del Trentino-Melinda i ściągnąć gwiazdy światowego kolarstwa, którzy dwa tygodnie później będą walczyć na trasie Giro d’Italia. Cały wyścig będzie pokazywany w Eurosporcie, a to dodaje prestiżu. Wiele ekip walczyło o ten start i jestem dumny, że zostaliśmy dostrzeżeni i wyróżnieni przez organizatora – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Trasa Tour of Croatia liczy 6 etapów. Wszystko rozpocznie się w Dubrowniku, a finał przewidziano w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Królewskim etapem ma być odcinek czwarty z Parku Narodowego Jezior Plitwickich na najwyższy szczyt Gór Dynarskich, Vojak. Długość 228 kilometrów i przewyższenie 3600 metrów, mówi samo za siebie.

– Dla ActiveJet Team będzie to jeden z najbardziej prestiżowych startów w sezonie. Mamy już za sobą wyścigi w Hiszpanii, obecnie – do końca marca – ścigać się będziemy w Portugalii. Na Tour of Croatia forma naszych zawodników powinna być na wysokim poziomie i na pewno będziemy widoczni – dodał Kosmala.

Źródło: ActiveJet Team

Dodaj komentarz