4 koszulki Karpackiego Wyścigu Kurierów

Równo za miesiąc w węgierskim Veszprem rozpocznie się 35. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. To jeden z najważniejszych kolarskich wyścigów dla zawodników do lat 23 rozgrywanych w Europie. Młodzi kolarze powalczą m.in. o cztery cenne koszulki.

Rywalizacja na kolarskim wyścigu toczy się nie tylko o zwycięstwa etapowe i podium klasyfikacji generalnej. Podczas trwających kilka dni zmagań każdy może poszukać swojej szansy na sukces i walczyć o realizację własnych celów. Dla każdego się coś znajdzie – zarówno dla tych, którzy lepiej odnajdują się w niezwykle szybkich i pozornie chaotycznych sprintach, jak i dla tych, którym znacznie lepiej idzie pokonywanie przewyższeń i wspinanie się pod kolejne wzniesienia.

Tradycyjnie już, poza klasyfikacją generalną, na Karpackim Wyścigu Kurierów nie brakuje tzw. klasyfikacji specjalnych. Ich liderów z łatwością można odszukać w peletonie na kolejnych etapach – wyróżniają je bowiem charakterystyczne koszulki.

W 35. edycji Karpackiego koszulki będą cztery. Która dla kogo? Najlepszy sprinter zakładać będzie na podium elegancką, czarną koszulkę Gaz-System. Przywilej jazdy w koszulce pomarańczowej należeć będzie z kolei do zawodnika przewodzącego w klasyfikacji górskiej, której sponsorem została firma CCC. Błękitna koszulka z logo węgierskiego Nitrogenmuvek trafi zaś w ręce najlepszego z zawodników w przedziale wiekowym 19-20 lat. Z kolei partnerem klasyfikacji drużynowej, której zawodnicy jeździć będą ze specjalnymi numerami startowymi, został Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. – LOTTO będzie też obecne jako główny partner, rozgrywanego po raz pierwszy, Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów (4-6 maja 2018) w formie tradycyjnej, żółtej koszulce lidera w klasyfikacji generalnej dla kobiet i mężczyzn – mówi Tomasz Wójcik, dyrektor wyścigu.

Jak widać nie zabrakło zmian względem ostatnich edycji wyścigu, jednak największa z nich dotyczy klasyfikacji generalnej. Liderzy Karpackiego Wyścigu Kurierów w przeszłości jeździli już w koszulkach pomarańczowych i żółtych, a w tym roku przywdzieją oni biel. Oficjalnym sponsorem klasyfikacji generalnej tegorocznego KWK została Małopolska. – Cieszy fakt, że samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegł ogromny potencjał imprezy i obok Małopolskiego Wyścigu Górskiego, także karpackie ściganie będzie reklamować najlepszy kolarski region w kraju. Małopolska na rowery! – dodał Wójcik.

Dodaj komentarz