Zaprojektuj sobie rower!

Planujesz zacząć budować swoją wymarzoną zjazdówkę, ale masz wątpliwości co do tego jak będzie się prezentowała? A może interesuje Cię dokładna geometria sprzętu w różnych konfiguracjach? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz wydawać tysięcy na wszystko z osobna, żeby wiedzieć co będzie Ci odpowiadało.

Wszystko za pomocą chłopaków z www.elementalsweb.com, którzy stworzyli świetną (i darmową!) aplikację – Bike 3D Configurator 2015. Za jej pomocą możesz zaprojektować rower począwszy od bazowych części jak rama, czy amortyzator, a skończywszy na elementach estetycznych takich jak kolor szprych. „Apka” została wypuszczona na trzy platformy: PC, Android i iOS. Jej obsługa jest banalnie prosta. Po prawej stronie ekranu mamy przyciski podręcznego menu, a po przeciwnej stronie po rozwinięciu opcji „edit” ukazuje się nam lista części, które chcemy zmodyfikować.

Bike 3D Configurator screen.1Teraz może trochę o samej obsłudze i możliwości aplikacji. Z tego, co możemy wyczytać w opisie apki na Google Play baza części będzie konsekwentnie rozwijana, na chwilę obecną do wyboru mamy ramy takich marek jak Specialized (wśród 3 ram tego producenta znajduje się również legendarne Demo 8.1), Ns Bikes i Banshee. Wśród amortyzatorów do wyboru mamy sprzęt FOX, Rock Shox i rzecz jasna – Marzocchi. Na uwagę zasługuje ilość kategorii wśród których możemy wybierać w częściach. Oprócz ram i amortyzatorów możemy wymieniać piasty, siodła, kierownice, mostki, szprychy, tarcze hamulcowe, obręcze, opony, korby i napinacze łańcucha, a co ważne dla artystycznych dusz – kolor każdego z elementów.

Spokojna głowa, na samym wyborze części się nie kończy! Po wyborze odpowiedniej opcji możemy zobaczyć dokładny opis geometrii roweru, a także na własne oczy zobaczyć jak w naszym sprzęcie działa zawieszenie, które dla niego wybraliśmy. Jak wspominałem na początku, jest to całkowicie darmowa aplikacja, która cały czas się rozwija, a co najważniejsze jest ogólnodostępna na trzy platformy! Gotowymi projektami możemy dzielić się ze swoimi przyjaciółmi za pomocą – między innymi –  Facebooka i Google Plus.

Strona na której możecie zaprojektować swoją maszynę – www.bikeconfig.com

W górnej części strony znajduję się hiperłącza do sklepu Google i iOS.


Dodaj komentarz