W roli głównej: NAKLEJKA

Jeśli należycie do osób, które lubią się wyróżniać, podkreślać własny styl lub po prostu nie jesteście fanami masowej produkcji to mamy dla Was coś specjalnego. Hifivegfx to marka z Tarnowa specjalizują się w tworzeniu zabezpieczających naklejek na rowery. Produkt polski, ‘must be’ dla tych którzy cenią sobie niepowtarzalność, oryginalność, indywidualność.

Potrzeba matką wynalazków… Jest rok 2012, przychodzi zima i czas konserwacji roweru. Dominik Suchowski (właściciel i pomysłodawca firmy) zauważa, że naklejki na amortyzatorach jego roweru dość mocno ucierpiały po całym sezonie jazdy. Chce kupić nowe ale w Polsce nie ma takiej możliwości. Wymierza więc stare, odpala Painta, rysuje klika kresek, drukuje, następnie laminuje folią i gotowe. Dziś śmiało można powiedzieć, że było to pierwsze foliowe „dziecko” – jeszcze niedoskonałe, bo jak szybko się okazało trwałe do pierwszego deszczu, który rozmył kartkę i zmarszczył naklejkę. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło… niezbyt udana wersja demo motywuje Dominka do działania. Zaczyna robić rozeznanie w temacie, rozpytuje w drukarniach i agencjach reklamowych. Opanowuje podstawy i po roku pracy wypuszcza w wirtualny świat swój pierwszy oficjalny prototyp naklejki. Efekt zupełnie niespodziewany – lawina pozytywnych opinii oraz ogromne zainteresowanie motywują do działania. Powstają coraz lepsze modele oraz nowe wzory. Dwa lata pracy, kombinacji, ulepszania owocują. Przychodzi oczekiwany progres. W końcu cel zostaje osiągnięty.

11163154_362761063933031_7449862243679756246_o

Aktualnie Hifivegfx posiada bardzo bogatą ofertę oraz szeroki zakres możliwości. Zaczynając od palety barw włącznie z brokatami, chromami oraz neonami poprzez samo malowanie zarówno na mokro jak i proszkowo. Do tego indywidualne projekty. Jak mówi sam producent ceny nie należą do najniższych i są zależne od usługi. Naklejki na amortyzatory to wydatek od 80 do 150 zł, usługa zabezpieczenia ramy waha się miedzy 550 a 950 zł, malowanie ram to koszt od 600 zł w górę, natomiast naklejki na ramę to co najmniej 150 zł. Trzeba jednak podkreślić, że za ceną idzie jakość bo folie powstają z najlepszych materiałów i farb.

Produkt marki Hifivegfx zyskał uznanie u zagranicznych klientów. Zamówienia przychodzą zarówno z Europy jak i ze Stanów Zjednoczonych gdzie tego typu firm jest naprawdę dużo. Jak dowiedzieliśmy się na rodzimym rynku nie jest tak kolorowo – zainteresowanie jest ale na tym się kończy. My mamy jednak nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

Foto: HIfivegfx

Dodaj komentarz